Що краще ламінат або лінолеум?

Что лучше ламинат или линолеум?
24 Лютого 2017
 •  
 •  44718

Наведемо короткий перелік переваг і недоліків таких підлогових покриттів як ламінат і лінолеум.

Порівняння лінолеуму і ламінату

Переваги лінолеуму перед ламінатом:
 1. Нижча ціна покупки.
 2. Більш висока теплоізоляція.
 3. Більш висока звукоізоляція (не стукає і не гримить як ламінат).
 4. Більш просте укладання
 5. Не накопичує статичних струмів
 6. Не притягує пил
 Недоліки лінолеуму перед ламінатом:
 1. Дуже важко транспортувати
 2. Менш зносостійкий до подряпин
 3. Прогинається під меблями
 4. Дуже чутливий до рівності основи

Зупинимося більш детально на кожному пункті:

 • Лінолеум дешевше ламінату. Середньостатистичний побутовий лінолеум коштує близько 5 євро за 1 м.кв. Середньостатистичний ламінат коштує близько 8 євро/м.кв. При цьому в експлуатаційному плані, різниця між ламінатом і лінолеумом не така велика.
 • Більш висока теплоізоляція дозволяє витрачати менше коштів на опалення приміщення і при цьому саме приміщення буде більш комфортним.
 • Більш висока звукоізоляція. Приміщення застелене ламінатом в обов'язковому порядку потрібно застеляти килимом. Інакше він буде гриміти під час ходьби по ньому, а при поганому укладанні ще і скрипіти. Особливо гучною буде ходьба по ламінату на підборах.
 • Більш проста укладка. Лінолеум досить швидко і просто укладається, не вимагаючи при цьому жодних спеціальних інструментів, як у випадку з ламінатом. Ламінат укладається також досить просто, але саме укладання забирає більше часу і сил.
 • Лінолеум не накопичує статичних струмів. Сам по собі лінолеум (точніше ПВХ покриття) антистатичне, не накопичуює струмів.
 • Лінолеум не притягає пил. Це важливо при прибиранні в приміщенні. Коли потрібно вимити підлогу покриття з ламінатом, на підлозі залишаються розводи бруду - мити потрібно ретельно і по кілька разів. Цього не трапляється з лінолеумом - прибирати його легко і швидко.

Разом з тим, лінолеум важко транспортувати - привезти та ще підняти на 8-й поверх рулон 4-х метрового лінолеуму - завдання не з легких. У ліфт, навіть у вантажний, лінолеум таких габаритів не поміститься. Тому ламінат в цьому плані набагато зручніше лінолеуму - пачки ламінату легко поміщаються в звичайний ліфт і піднімаються без проблем на будь-який поверх.

Лінолеум досить м'яке підлогове покриття - подряпини на ньому будуть з'являється набагато частіше ніж на ламінаті, однак при бажанні їх досить легко маскувати
восковим олівцем.

На ламінаті не виникають сліди від ніжок меблів. А на лінолеумі це цілком поширене явище.

Ну і останній але дуже суттєвий недолік лінолеуму - він дуже чутливий до нерівності основи. Всі виступи та западини на підлозі будуть дуже помітні, тому підлога під укладку лінолеуму повинна бути ідеально рівною.

В цілому ж, згідно останніх тенденцій ринку, лінолеум все більше поступається місцем під сонцем ламінату. Однозначної відповіді на питання що краще - ламінат або лінолеум немає і бути не може, оскільки порівнювати потрібно те, що можна порівняти. Одне що можна сказати з упевненістю - вибір не повинен бути на користь найдешевшого лінолеуму або ламінату.

Схожі публікації