Що таке модульна килимова плитка?

Что такое модульная ковровая плитка?
8 Березня 2016
  •  
  •  8181

Килимова плитка - це нове слово в світі килимових покриттів. Продукт, який швидко завойовує популярність завдяки своїй функціональності, простоті монтажу і екологічності. Являє собою нарізане на квадрати однакового розміру (як правило 50 * 50 см) килимове покриття, оснащене спеціальною основою, яка, як правило, виготовляється з полівінілхлориду або бітуму, а потім армується скловолокном.

Укладання модульної килимової плитки

Кожен з квадратів килимової плитки створюється таким чином, що при монтажі покриття необхідність кроїти полотно, ретельно відмірюючи сантиметри, пропадає. Щоб покрити необхідну територію килимовою плиткою, необхідно всього лише щільно прикладати кожен з елементів даного матеріалу до сусіднього, поки площа підлоги не покриється повністю.

Гнучка, але тверда підкладка зі спеціальних смол (модифікований бітум) оберігає плитку від деформування під час експлуатації, що дозволяє кутам і краям сусідніх квадратів щільно прилягати одне до одного. При цьому завдяки жорсткій основі кожного елемента, килимова плитка укладається настільки щільно, що навіть якщо малюнок покриття є однотонним, стики зовсім невиразні.

Насправді, основу килимової плитки становлять кілька шарів, які чимось схожі на елементи сучасної м'якої покрівлі, яку ще іноді називають «сендвічем» тому як тільки даний матеріал із з'єднання шарів бітумної смоли і скловолокна. Матеріал, отриманий таким чином, відрізняється екологічністю і володіє відповідними сертифікатами якості.

Естетичні властивості, також як і якість, і зносостійкість даного матеріалу, перш за все, залежать від якості волокон ворсу килимової плитки, як і у ковроліну.

Переваги та недоліки модульної плитки

  Модульна килимова плитка, в порівнянні з іншими килимовими покриттями, має цілу низку переваг:

- найширша колірна гамма дає можливість втілити в реальність будь-який дизайн підлоги;

- при установці плитки даного виду кількість відходів набагато менша (всього до 2-3%);

- технологічність установки і можливість швидко замінити зношений елемент килимової плитки без необхідності повністю міняти килимове покриття;

- безперешкодний доступ до комунікацій і проводів, які укладаються під покриття;

- зручність при зберіганні і транспортуванні;

- брудовідштовхуючий ефект;

- довговічність.

Як недолік модульного килимового покриття можна позначити лише той факт, що вартість даного матеріалу трохи вища, ніж у рулонних покриттів рівного якості.

Створення яскравого інтер'єру з килимовою плиткою

Завдяки своїм естетичним властивостям, килимова плитка здатна стати основою уяви, адже саме з плитками найбільш різних кольорів і відтінків можна створювати найоригінальніші і неймовірні дизайни інтер'єру, що не може залишити байдужим жодного цінителя прекрасного. Варто всього лише злетіти на крилах фантазії і докласти зовсім небагато зусиль, щоб стати володарем втіленої мрії. Дійте! Наприклад, килимову плитку можна розкласти в шаховому порядку.

Або може смугами, квадратами, різноманітними орнаментами? Так як завгодно. Навіть, якщо виникне бажання вистелити підлогу однотонним покриттям, все одно помилитися досить складно, адже як не покладена килимова плитка - стики залишаються абсолютно непомітними. Модульна килимова плитка підходить практично для будь-якого приміщення: холів, великих залів, коридорів і звичайно, будь-яких житлових приміщень, будь то спальня, дитяча або вітальня.

Вибираючи модульне килимове покриття, слід, перш за все, звернути увагу на його якість, так як тривалість періоду експлуатації в більшій мірі залежить від якості волокна, з якого виготовлений ворс покриття. Як правило, для виготовлення килимової плитки високої якості використовується волокно антрон, або ж, менш довговічний матеріал - поліпропілен.

В результаті проведених тестів стало відомо, що антрон є оптимальним варіантом, на сьогоднішній день, для виготовлення килимових покриттів. Крім інших переваг, завдяки своїм властивостям, структура даного волокна перешкоджає проникненню бруду в ворс покриття, що значно покращує його зовнішній вигляд і продовжує терміни експлуатації.

Сьогодні, багато споживачів, які зупинили свій вибір на модульній килимовій плитці, можуть підтвердити, що дане покриття досить важко забруднити. Дана властивість стала притаманна цьому матеріалу завдяки обробці ворсу антрона брудовідштовхуючими тефлоном.

Екологічність килимової плитки

Для тих, кому не байдуже своє здоров'я, так само, як і здоров'я своїх близьких слід знати, що антрон є абсолютно безпечною сировиною, що виготовляється тільки з екологічно чистих матеріалів. Саме тому, в ворсі килимової плитки немає сприятливих умов для розмноження шкідливих мікроорганізмів, що вигідно відрізняє його від вовняних покриттів. Крім іншого, антрон здатний витримати дуже високу температуру. Даний матеріал пожежобезпечний, що робить його незамінним для обробки підлог в громадських місцях.