Що таке тафтінговий ковролін?

Что такое тафтинговый ковролин?
18 Грудня 2017
  •  
  •  7495

У колекціях більшості відомих брендів широко представлений тафтинговий ковролін - матеріал, створений за особливою технологією. З моменту її появи минуло більше 60-ти років, але і сьогодні ця технологія не втрачає своєї актуальності, адже завдяки тафтингу виробники мають можливість створювати підлогові покриття різного дизайну, отримувати невичерпне багатство комбінацій. Створюють такий ковролін, просмикуючи голку (з поліпропіленової, з нейлонової, з вовняної або з ниткою з поліестеру) крізь первинну основу і формуючи на поверхні петельки заданої висоти, так званий петельний ворс.

Якщо виробник заздалегідь забезпечив гачок ріжучим лезом, на виході отримують кат пайл, кат-луп - ковролін з розрізним ворсом. Для фіксації пряжі застосовується латекс. Після чого може бути нанесена тепла і комфортна вторинна основа. На вагу ворсу впливає тип використовуваної нитки (поліпропілен, вовна, поліамід), щільність набивки (к-ть рядків на одиницю/площі), а також маса залежить від відстані між швейними голками. Техніка «тафтинг» - це можливість варіювати висоту ворсу, виробляти рулонні покриття, що відрізняються безпрецедентним різноманітністю фактур і дизайнів.

Голкопрошивний матеріал: переваги і недоліки

Унікальність такої продукції - в першокласній якості, оптимальних показниках зносостійкості і міцності. З її допомогою можна створювати авангардні інтер'єри. На внутрішній стороні матеріалу знаходиться основа, яка сприяє добрій звукоізоляції, або AB-сітка. Остання забезпечує формостійкість, перешкоджаючи деформації матеріалу в процесі експлуатації.

Оптимальне співвідношення вартості і якості тафтинговий ковролін користується в Україні стабільно високим попитом завдяки цілому ряду очевидних переваг:

  • універсальності - підходить для будь-яких типів приміщень (житлових і комерційних);
  • широким дизайнерським можливостям, багатому вибору фактур, орнаментів, відтінків - навіть найвибагливіший покупець підбере настил, органічно доповнює інтер'єр;
  • міцності і надійності - матеріал досить тривалий період зберігає первісну форму, презентабельний вигляд;
  • хорошою вологостійкості;
  • високої зносостійкості - покриття добре переносить підвищені навантаження, тому застосовується не тільки для облаштування житлових, але і для настилу ковроліну в готелях, в клубах, в фітнес-центрах, в будь-яких місцях, в яких постійно знаходиться багато людей.

Де можна укладати тафтінговий ковролін?

Щільність - одна з ключових характеристик тафтингових покриттів. Вона залежить не тільки від висоти ворсу. На цей показник впливає кількість вузлів на кв.см, а також щільність набивання. Відповідно, в колекціях авторитетних брендів можна підібрати матеріал, щільність якого від 360 г/м2. Чим вище це значення, тим дорожче, довговічніше і якісніше покриття.

Питання, де укладати тафтинговий ковролін, актуальний для великої кількості споживачів. Відповідь на нього залежить від призначення приміщення, в якому планується влаштування покриттів для підлги. Наприклад, для закладів індустрії гостинності (холи готелів, пансіонатів, ресторанів), для офісів і бутіків бажано вибирати комерційне тафтингове покриття з щільністю від 970 г/м2, оскільки навантаження тут гранично висока. Респектабельні номери готелів, як правило, облаштовують за допомогою натуральних матеріалів, що володіють пухнастим, більш високим ворсом, але меншою щільністю.