Як вибрати ковролін для готелю?

Как выбрать ковролин для гостиницы?
8 Березня 2016
  •  
  •  5972

Готель (заїжджий двір) - колективний засіб розміщення, що складається з певної кількості номерів? має єдине керівництво? надає набір послуг (мінімум - заправка ліжок, прибирання номера та санвузла) і згрупована в класи в відповідність до наданих послуг і обладнання номерів (wikipedia.org).

Відштовхуючись саме від такого визначення готелю, необхідно відштовхуватися намагаючись вибрати ковролін для готелю.

Колективнbq засіб розміщення - означає що в готелі буде проживати не один або два гостя, а багато мешканців протягом усього терміну роботи готелю. З цього випливає необхідність в такій властивості ковроліну як зносостійкість.

 Зносостійкість.

Більшість виробників ковроліну для готелів ділять колекції своїх покриттів на номерну і коридорну зони (або коридорний та номерний фонд).

При цьому, численні дослідження показують, що найбільш прийнятною щільністю ворсу для номерної зони є 500-600 г/м.кв., А коридорної зони - 800-1000 г/м.кв. Цей параметр показує, наскільки щільний ворс у ковроліну виходячи з його ваги. Чим щільніше ковролін, тим краще він буде протистояти затоптуванню і стиранню.

Крім щільності ворсу на зносостійкість ковроліну впливає матеріал ворсу. У переважній більшості випадків, матеріалом для виготовлення ворсу служать поліпропілен, поліамід і вовна.

Найбільш якісним прийнято вважати ковролін з комбінованого складу ворсу - шерсть + поліамід. Такий ковролін буде добре відновлювати структуру, і відмінно протидіяти стиранню.

Найменш відповідний матеріал для ворсу ковроліну - поліпропілен, він затоптує і стирається швидше поліаміду і вовни. Крім того, поліпропілен не підходить з точки зору пожежної безпеки.

Комбінований ковролін (шерсть + поліамід) як правило купуються в готелі рівня 4 і 5 зірок беручи до уваги його дорожнечу.

Поліамідні килимові покриття найбільш часто зустрічаються в готелях 3-х і 4-х зіркових. Готелі нижчих класів укомплектовуються найчастіше ламінатом або лінолеумом, про які ми напишемо в наступних публікаціях.

Відповідно до класифікації вживаності, для готелів найбільш відповідними класами є 31, 32 і 33 класи.

Позначаються класи вживаності наступним чином:

Класи ковроліну

  Рис1. Класи вживаності ковроліну

Практичність, комфортність.

Найбільш практичними килимовими покриттями для готелів є средньоворсові. Для більшості готелів найбільш оптимальною висотою ворсу буде 6-10 мм. Ці килимові покриття будуть добре чиститься, і не будуть сильно витоптуватись в місцях підвищеного навантаження (наприклад в коридорі). При цьому, ворс ковроліну краще вибрати стрижений або розрізний. Ковролін для готелів з такими параметрами буде відповідати вимогам комфортності - 3-4 зірки. Додатковою перевагою ворсу такої висоти буде його звукоізоляція і термоізоляція. Ковролін 6-10 мм висоти ворсу буде добре поглинати шум як в самій кімнаті, так і перешкоджати проникненню звуку з сусідніх кімнат. Спокійний відпочинок гостей - запорука хороших відгуків про готель.

Що стосується комфортності - ходьба по ковроліну повинна бути м'якою. З низьковорсовим ковроліном цього досягти буде неможливо.

Занадто довгий (високий) ворс ковроліну не рекомендується через складну чистку - бруд і дрібне сміття будуть проникати в товщу покриття, і процес прибирання буде досить трудомістким. Клас комфортності позначається таким чином:

 Комфорт ковроліну

  Рис2. Клас комфортності ковроліну

Ширина.

Готелі, навіть невеликі і середнього розміру, часто мають номерний фонд площею не менше 1000 м.кв. Для ринку підлогових покриттів це вважається досить великим замовленням. Таке замовлення швидше за все буде виготовлятися під замовлення на фабриці. Це в свою чергу дозволяє вибирати потрібну вам ширину покриття. Найпоширеніші ширини ковроліну - 3, 4 і 5 метрів. Якщо ковролін однотонний, можна не бояться стиків - укладальники зможуть заховати їх під меблями. З малюнчатим ковроліном все не так просто. По-перше наявність малюнку відразу відобразиться збільшенням кількості відходу на прирізку - стикування малюнку. По-друге стик, в залежності від малюнку може бути досить сильно помітним. 

У разі, якщо жодна зі стандартних ширин не підходить, є сенс дізнатися, хто з пропонованих виробників килимового покриття може виробляти потрібну вам ширину. Деякі виробники для замовлень понад 1000 м.кв. готові розглядати можливість виробництва спец ширини.

  Екологічність, безпека. 

Килимове покриття може виготовлятися за різними технологіями - наприклад тафтинговим або тканим способами. З точки зору екологічності, найбільш безпечними для мешканців готелю вважається ковролін виготовлений тканим способом. Саме тканий ковролін містить в собі мінімальну кількість клею і інших добавок.

По складу ворсу, найбільш екологічними по праву вважають вовняні і комбіновані килимові покриття.

Що стосується безпеки килимового покриття, то тут перш за все потрібно звернути увагу на два параметри - антиковзання і пожежна безпека.

 Поліпропіленові килимові покриття в цьому плані істотно поступаються поліамідним. Більш того, поліпропіленовий ковролін не відповідає сучасним нормам пожежної безпеки. Всі пожежні норми - горючість, токсичність, поширення полум'я, димоутворення, займистість у поліпропіленового ковроліну не відповідають вимогам ГСНіП, тому використання таких килимових покриттів в місцях скупчення людей протизаконно.

Інвестиційна складова.

Мабуть найважливіший момент у виборі ковроліну для готелю. Безумовно, килимове покриття для готелів не повинно бути безмежно дорогим і влазити в бюджет. Але, важливо враховувати, що встановлюючи мету купити ковролін дешево, потрібно розмежовувати поняття ціни покупки і ціни володіння.

Ціна покупки складається з власне ціни ковроліну і вартості доставки його на об'єкт.

Ціна володіння складається з багатьох параметрів. Так само як ціна покупки, доставки, підйому на поверхи, укладання, вартості прибирання ковроліну, і найбільш важливого параметра - терміну його експлуатації.

Для більш чіткого уявлення ціни володіння наведемо простий приклад.

Для готелю можна купити ковролін вартістю 10 доларів і 20 доларів.

Ковролін вартістю 10 доларів прослужить 3 роки, а ковролін вартістю 20 доларів - 10 років.

Іншими словами, в довгостроковій перспективі вигідніше купити дорогий ковролін і використовувати його 10 років. При цьому, мінімальна економія складе 30%. Насправді вона буде набагато вище, оскільки якщо міняти ковролін за 10 років три рази, доведеться зупиняти роботу частини готелю (це прямі збитки), викликати кілька разів укладальників і вантажників, меблевиків, а іноді і електриків, платити гроші за складання проекту підлоги нового покриття, платити дизайнеру, пожежникам, виконробу.

Куди більш вигідним рішенням є покупка килимового покриття за дорожчою ціною, але позбавити себе від описаних вище проблем.