Комерційний ковролін - як його відрізнити?

Коммерческий ковролин - как его отличить?
9 Березня 2016
  •  
  •  5180

Що відрізняє комерційний від побутового ковроліну? Перш за все його здатність служити в місцях великого скупчення людей, і при цьому не зношуватися надто швидко. Є, однак і безліч інших властивостей, необхідних комерційному ковроліну.

Наприклад - шумопоглинання, стійкість колірного фарбування, збереження рівності ворсу. Із суто технічних характеристик - це екологічна безпека для здоров'я людини і відповідність пожежним нормам.

Під відповідністю пожежним нормам прийнято вважати наявність у зразку килимового покриття пожежних протоколів. Пожежні протоколи показують чотири важливі параметри:

  • горючість (позначається Г) клас не вище 2;
  • токсичність (позначається Т) клас не вище 2;
  • димоутворення (позначається Д) клас не вище 2;
  • поширення полум'я (позначається РП) клас не вище 2.

Як видно, згідно вимог по пожежній безпеці, комерційний ковролін підлягає сертифікації, в ході якої визначається - безпечний він чи ні. У нормі, якщо всі показники не вище двійки. Такий ковролін можна укладати в будь-яких типах приміщень і навіть тих, які лежать на шляху евакуації людей - сходові марші та клітини, коридори, ліфтові холи.

З пожежобезпечністю розібралися.

Зносостійкість і міцність ковроліну - ось незамінні властивості комерційного килимового покриття. Килимове покриття комерційного класу повинні працювати і не погіршувати своїх показників не менше п'яти років. В іншому випадку килимове покриття не можна назвати комерційним. Клас зносостійкості визначається простим і в той же час дуже вичерпним методом, який називається Табер Тест.

В ході тестування, ковролін піддається впливу абразивного ролику. Ролик їздить по ковроліну описуючи кола. Поверхня ролику досить абразивна, містить нерівності і гострокутні найдрібніші елементи на подобі кварцу. Така поверхня потрібна для відтворення природних умов проживання ковроліну, коли по ньому їздять роликові меблі, і ходять каблуки з піском.

Визначити який ковролін міцніше, а який - гірше досить просто: кращий ковролін витримає набагато більше кіл абразивного ролику, ніж його менш якісний аналог. Іншими словами: комерційний ковролін повинен витримувати не менше 2-3 тисяч кругових рухів ролику, і при цьому не міняти істотно вигляд поверхні і рельєф ворсу. Якщо ця умова витримана - ковроліну можна привласнювати комерційний клас. Клас зносостійкості позначається на каталогах килимових покриттів, і для комерційних він повинен бути не нижче 33. Одночасно, це і максимальний клас зносостійкості для ковроліну.

Якщо ж після 2-3 тисяч кіл, ролик протер в ковроліні дірку - це швидше за все побутове покриття, покликане служити в житлових приміщеннях.;

Не такою важливою, але незамінною якістю комерційного ковроліну є його стабільність забарвлення. Як правило, ворс комерційного ковроліну, забарвлюється в масі, цей метод називається solution dyed. Це означає, що пряжа ковроліну цільнозабарвлена, і по всьому зрізу кожна ворсинка має суцільний колір.

Для комерційного ковроліну це дуже важлива умова. Справа в тому, що ворс може не стиратися цілком і наскрізь. Може стиратися частково, і якщо він пофарбований не наскрізь, то швидше за все, в ході експлуатації можна буде споглядати в місцях найінтенсивнішого використання сірі плішини - колір товщі килимовій нитки.

Для цільнозабарвлених килимових покриттів цього відбуватися не буде, так як в незалежності від сили стирання колір не зможе змінитися.

Підсумовуючи все вищесказане, можна визначити три важливих складових, які відрізняють комерційний ковролін від побутового:

  1. Пожежна безпека - наявність пожежних протоколів, з показниками не вище 2-х.
  2. Зносостійкість - клас не нижче 33, що гарантує високу опірність впливу тертя.
  3. Забарвлення нитки в масі (solution dyed) - забезпечує стабільність забарвлення на весь термін служби.

Товари беруть участь в огляді

Ковролин Carus Commodore
в наявності
Коммерческий ковролин Condor Fact
Ковролин Armstrong M745 L
Ковролин Condor Apollo
Ковролин Armstrong Strong Compact 926