Види лінолеуму за складом - натуральний лінолеум і ПВХ

Виды линолеума по составу - натуральный линолеум и ПВХ
25 Червня 2018
 •  
 •  6134
Рубрика:Лінолеум

Лінолеум - це універсальне підлогове покриття, яке використовується як в квартирах, будинках, дачах або котеджах, так і в офісах, складах або інших приміщеннях комерційного типу. Монтувати таку підлогу можна за короткий період часу. Крім того, він не примхливий і не вимагає особливого догляду. Єдине, що необхідно зробити - це визначитися з видом матеріалу, а саме купити натуральний лінолеум або ж цей вид підлогового покриття, зроблений з полівінілхлориду.

Натуральний лінолеум: за і проти

Вперше такий лінолеум з'явився ще в 18 столітті і з того часу активно удосконалився. Сьогодні він вважається досить дорогим, але така ціна цілком виправдана, оскільки до складу матеріалу входять виключно натуральні компоненти. Як правило - це льняне масло і деревне борошно.

Якщо говорити про переваги такого підлогового покриття, то варто виділити такі, як:

 1. Пожежна безпека. Такий лінолеум є повністю негорючим. Після проведення безлічі експериментів було зафіксовано, що навіть за умови потрапляння на виріб палаючої сигарети, на ньому не будуть залишатися дірки.
 2. Тривалий термін використання. Багато компаній-виробники стверджують, що служити підлогове покриття з натуральних складових може десятиліттями і готові дати на нього гарантію;
 3. Відмінний стан після довгих років використання. Можуть використовуватися з системами теплих підлог, не бояться агресивних хімічних компонентів.
 4. Простота в догляді. Покриття забирається за допомогою звичайного пилососа і протирається вологою ганчіркою. Завдяки наявності лляної олії в складі лінолеум володіє протибактеріальної властивостями.

Саме натуральний лінолеум найчастіше використовують в медичних закладах. Він володіє такими системами захисту, як правило це додаткові напилення з поліуретану, штучного або натурального воску.

Але, незважаючи на велику кількість позитивних сторін, є і ряд негативних факторів. Натуральні покриття є гомогенними, а значить, мають одним шаром і мають прості малюнки одного тонна. Таке підлогове покриття дуже крихке. При неправильному транспортуванні (за умови загибания рулону) можуть виникнути тріщини. Крім того, воно може укладатися тільки на ідеально рівну підлогу, де перепади складаю т не більше 2 міліметрів.

Підлога з полівінілхлориду: за і проти

не менш популярним покриттям підлоги є лінолеум на основі полівінілхлориду. Така підлога вважається більш бюджетним і досить довговічним. Є безліч варіантів ширини і довжини такого лінолеуму, що дозволяє кожному вибрати більш відповідну модель для себе.

До основних переваг виробів з ПВХ можна віднести те, що такий лінолеум з ПВХ: & nbsp;

 • буває декількох підвидів (комерційного, побутового і напівкомерційного)
 • випускається за різними технологіями. Зустрічаються вироби на спіненої основі, тканинній, нетканій або ж можуть і в усі безосновними;
 • може мати як один, так і багато шарів (до 7);
 • відрізняється величезним розмаїттям дизайнерського оформлення (можна знайти однотонні вироби або ж з малюнком);
 • служитиме не один рік без втрати зовнішніх і технічних характеристик.

Є й ряд негативних сторін таких підлог. Йдеться про можливу усадки в два відсотки, за умови використання матеріалу в приміщеннях з підвищеною температурою. Також такий матеріал певний час може має неприємний запах, який з часом зникає.