Який ковролін вибрати на теплу підлогу?
- Головна /
- Блог /
- Килимові вироби /
- Який ковролін вибрати на теплу підлогу?
Система теплої підлоги дозволяє зробити будь-яке приміщення ще більш комфортним і затишним. Навіть в холодні зимові вечори з нею в вашому домі чи квартирі буде тепло. Встановлювати теплі підлоги можна з різними типами настилу, в тому числі і з деякими видами ковроліну.
Ковролін: особливості та переваги
Ковролін - це підлогове покриття рулонного типу, монтаж якого проводиться по всьому периметру приміщення. Зверху даний вид матеріалу може мати невеликий малюнок, який повторюється по всій довжині. На дотик підлогу дуже м'який і приємний. Під час монтажу ковроліну використовується спеціальний клей або ж двосторонній скотч. У невеликих кімнатах виріб можна закріплювати за допомогою плінтуса (або ж невеликими цвяхами по краях).
Сучасний ринок наповнений різними моделями ковроліну. Вони відрізняються один від одного не тільки зовнішнім дизайном, а й способом виготовлення і матеріалом. Існують вироби, створені повністю з натуральних матеріалів, наприклад, вовни, а також і ті, які мають синтетичні матеріали в складі, наприклад, поліестер.
До головних переваг ковроліну можна віднести:
- міцність;
- тривалий термін використання;
- високі показники теплоізоляції;
- стильний дизайн;
- простотою догляд;
- високу якість і швидкий монтаж.
Який вид ковроліну підходить для теплої підлоги?
У більшості випадків експерти не рекомендують використовувати ковролін з теплою підлогою, так як товсте килимове покриття має високі теплоізоляційні якості і стане причиною високих тепловтрат, що в підсумку призведе до зниження ефективності роботи такої системи опалення. Крім того, багато власників теплих підлог висловлюють побоювання, що в процесі нагрівання синтетичні види ковроліну можуть випаровувати шкідливі для здоров'я людини речовини. У той же час це залежить від складу матеріалу, його виробника і інших чинників.
Якщо ж ви хочете поєднати ковролін з системою теплої підлоги, то в цьому випадку рекомендується використовувати тільки тонкий тафтінговий ковролін. Таке килимове покриття буде пропускати теплову енергію вгору, а не поглинати її або відбивати вниз.
Які види ковроліну використовувати з різними системами теплої підлоги?
Варто відзначити, що тонкий тафтінговий ковролін хоч і є єдиним видом такого підлогового покриття, призначеного для застосування з теплою підлогою, але його можна використовувати далеко не з усіма видами даної системи опалення.
Водяна підлога
Такий варіант не рекомендується використовувати в тандемі з будь-якими видами ковроліну, так як нагрівання поверхні в цьому випадку відбувається занадто швидко, в результаті чого килимовий матеріал просто не встигає передавати отримане тепло навколишньому середовищу і сильно нагрівається. В результаті такої настил може деформуватися під впливом перегріву.
Електрична підлога
Існує кілька підвидів електричних систем обігріву підлоги, а саме:
- З використанням одного кабелю.
- Система інфрачервоної плівки.
- Теплові мати.
Перший і третій варіанти електричної теплої підлоги також не рекомендуються до використання з ковроліном, оскільки процес нагріву відбувається занадто швидко і значно перевищує дозволяються показник у такого підлогового покриття.
Що стосується інфрачервоної плівки, то вона повністю відрізняється за своїм принципом роботи від інших видів теплої підлоги. Її можна використовувати в тандемі з покриттям килимового типу, але при цьому бажано вибирати тонкий тафтінговий ковролін.
Мобільна тепла підлога
Це найбільш підходящий варіант системи теплої підлоги для приміщень, де є ковролін. Більш того, в даному випадку можна використовувати не тільки найтонший тафтінговий ковролін, а й інші види килимових покриттів, наприклад - килимову плитку. Мобільний варіант підійде для невеликих приміщень, де необхідний прогрів певної ділянки статі. Вагомою відмінністю від інших видів опалювальних систем є відсутність необхідності проведення складних монтажних робіт.
Важливо відзначити, що мобільні моделі застосовуються тільки з ковроліном і не призначені для інших типів підлогових покриттів, наприклад, плитки або ламінату .