Килимова плитка - що необхідно знати?

Ковровая плитка - что необходимо знать?
29 Березня 2016
  •  
  •  3196

Килимове покриття, в ході своєї еволюції, отримало масу різних варіацій, як в плані форм фактора, так і в плані технічних і дизайнерських напрямків.

Однією з відносно нових модифікацій килимового покриття є килимова плитка. За своєю суттю, це той же ковролін, просто виготовлений в зручному розмірному варіанті 50х50 см. Дуже рідко зустрічаються варіанти інших розмірів - 47х47 см і 60х60 см.

Килимова плитка, рівно як і ковролін, підлягає класифікації за типом зон застосування і класам навантаження. Існують домашні, напівкомерційні, і комерційні типи колекцій килимової плитки. Це досить умовний розподіл, яке швидше спирається на зовнішній вигляд плитки, і рівень комфортності її поверхні.

Більш правильно ділити килимову плитку на класи, згідно показників її зносостійкості. Клас зносостійкості килимової плитки визначається в ході випробувань килимової плитки, точно таким же способом, як визначається зносостійкість будь-якого іншого килимового покриття.

Згідно показнику класу зносостійкості дуже просто визначити, чи підходить дана колекція килимової плитки для даного приміщення чи ні.

Так, наприклад, спираючись тільки на зовнішній вигляд і дизайн килимової плитки легко помилитися, і вибрати для завантаженого трафіком приміщення плитку слабкого класу міцності, що загрожує швидким пошкодженням плитки і нераціональному витрачанню коштів.

Важливо пам'ятати, що для житлових приміщень, клас зносостійкості може бути 23 і 31 і 32 і 33 - всі вони однаково добре підійдуть для житлових кімнат, і за збереження структури і зовнішнього вигляду плитки можна не турбуватися.

Для комерційних же приміщень, де прогнозується серйозне навантаження на килимове покриття, клас міцності килимової плитки повинен бути не нижче 32-го. Для зон інтенсивного трафіку необхідно вибирати килимову плитку 33 класу зносостійкості.

Якщо піти ще далі, то при виборі килимової плитки в комерційні приміщення, слід пам'ятати, що найбільш відповідним вибором буде плитка з поліамідним (нейлоновим) ворсом. Така плитка, в порівнянні з іншими поширеними типами ниток (наприклад поліпропілен або поліолефін) буде більш зносостійкою, і чинитиме серйозний опір забруднень і впливу УФ променів.

Естетичний зовнішній вигляд килимової плитки з поліаміду здатний в два-три рази довше зберігатися в порівнянні з плиткою з інших типів нитки.

 Килимова плитка з поліаміду краще піддається чищенню, завдяки своїй стійкості до проникнення бруду в товщу нитки. Таким чином бруд не вбирається і легко забирається вологим пилососом.

Багато інших відомостей про килимову плитку, а також корисні поради щодо підбору підлогового покриття для вашого приміщення ви можете отримати просто зателефонувавши за нашими телефонами.

Чекаємо на ваш дзвінок прямо зараз!