Що таке ковролін? Сфери і класи застосування ковроліну

Что такое ковролин? Сферы и классы применения ковролина
4 Жовтня 2017
  •  
  •  10282

Ковролін - це один з найпопулярніших видів підлогового покритія.Такий виріб має великий попит завдяки своїй універсальності і відмінній якості. Адже його можна використовувати як для комерційних, так і для житлових приміщень. В незалежності від мети використання дане підлогове покриття повинне володіти переліком вимог. До нього відноситься зносостійкість, безпеку, звукоізоляцію, тривалий термін експлуатації і комфортність. Вибирати такий товар потрібно виходячи з того, де він буде використовуватися.

Класи ковроліну

 Існує побутовий та комерційний ковролін. Кожен з цих видів ділиться на кілька класів, від яких залежить для яких цілей підходить та чи інша модель.

Отже, побутовий ковролін буває таких класів, як:

  • 21. Такий тип покриття підійде для таких приміщень, де планується невелика прохідність;
  • 22. Стелити 22 клас можна в спальні або ж дитячій кімнаті, де прохідність на середньому рівні;
  • 23. Це ідеальний варіант для приміщень з високою прохідністю, наприклад, коридору. 

Побутовий вид покриття має бути повністю безпечним, адже він використовується там, де живуть люди, бігають діти і домашні тварини. Важливим критерієм для такого виробу вважається м'якість, привабливий зовнішній вигляд і тривалість використання.

Комерційний ковролін ділиться на такі класи, як:

  • 31. Можна використовувати для приміщень, де прохідність мінімальна;
  • 32. Підійде для приміщень з середньою прохідністю (наприклад, готелів, кафе);
  • 33. Має високий ступінь зносостійкості і підійде для приміщень з високою прохідністю. Ковролін 33 класу можна постелити в холах, і інших місцях, де за день проходить багато людей.  

В цілому комерційні варіанти вважаються більш дорогими. Це пов'язано з тим, що вони повинні мають показник зносостійкості значно вище, ніж їх аналоги, призначені для використання в житлових приміщеннях. Також такий ковролін повинен бути пожежобезпечним.

На що ще варто звернути увагу?

Крім даної кваліфікації таке покриття відрізняється в залежності від того, з яких саме матеріалів воно було зроблено. Йдеться про натуральній і штучній вироби.

Більш дешевим вважається той ковролін, який створений з синтетичних матеріалів. Це може бути поліестер (Рe), поліамід (PA), а також поліпропілен (PP). Термін служби такого виробу варіюється від 5 до 10 років. За ним легко і просто доглядати.

Натуральне покриття створюється за допомогою таких компонентів як шерсть, сизаль і шовк. Основна перевага такого варіанту полягає в тому, що воно цілком безпечне, а значить, не виділяє ніяких шкідливих речовин під час використання.