Технологія укладання лінолеуму на різні типи основи

Технология укладки линолеума на разные типы основания
24 Лютого 2017
  •  
  •  30397
Рубрика:Лінолеум

 Лінолеум можна укладати на різні типи підстави. Найбільш поширеними є бетонна стяжка, полімер-піщана стяжка і ОСБ плити. 

Укладання лінолеуму на стяжку

Відповідно до технології і нормативних документів - найбільш відповідною основою під укладку лінолеуму є рівна полімер-піщана стяжка. Такий тип основи готується за допомогою сухих сумішей - нівелір мас. Після розведення водою, нівелір маса перетворюється в дуже поточний розчин, який ідеально вирівнює поверхню підлоги. Рівність підлоги, до слова, дуже важливий для лінолеуму показник. Від ступеня рівності підлоги залежить безпосередньо термін служби лінолеуму. Важливо зауважити, що навіть найбільш якісний лінолеум буде швидко зношуватися, якщо укласти його на нерівне основу. У місцях западин і виступів, лінолеум може досить швидко стиратися.

Укладання лінолеуму на бетонну підлогу

Також досить добре підходить в якості основи для укладання лінолеуму, і для неї пред'являються ті ж вимоги що і для полімер-піщаної основи.  
Крім рівності, для укладання лінолеуму потрібен показник вологості основи - не вище 4-х%.
 
Температура основи, для того, щоб клей проявив свої властивості, що клеять повинна бути не нижче 12 градусів Цельсія. В іншому випадку, клей просто напросто НЕ буде приклеювати лінолеум і між основою і покриттям утворюються повітряні бульбашки.
 
В процесі укладання лінолеуму слід подбати про відсутність протягів в приміщенні, а також створити температуру повітря не нижче 20 градусів Цельсія. 

Укладання лінолеуму на дерев'яну підлогу

Для дерев'янної основи лінолеуму таких як ОСБ плити і ДСП плити, перед безпосереднім укладанням потрібно закрити всі щілини між стиками плит. Закладати стики слід якісною ремонтною сумішшю, при цьому необхідно виключити люфт плит, надійно закріпивши їх. Після закладення стиків сумішшю необхідно провести ретельне шліфування стиків до повного усунення перепадів.

Загальна технологія укладання лінолеуму

Подальші процеси укладання лінолеуму - знепилювання основи, ґрунтування і безпосередньо сама укладка.  
Знепилювання основи необхідно для запобігання утворення грудок в клеї, і його рівномірному розподілу по поверхні підлоги.  
Грунтування основи необхідне для підвищення адгезії поверхні основи - посилити проникнення клею в поверхню стяжки і посилити контакт.  
Клей для укладання лінолеуму практично завжди завдають на поверхню підстави спеціальними зубчастими шпателями. Зуби шпателя регулюють кількість наноситься кількості клею. Чим більше відстань між зубами, тим більше клею буде наноситися на основу. Найбільш часто, при укладанні лінолеуму використовують шпатель з насадкою А2, який дозволяє наносити клей із середньою витратою 300-400 г/м.кв.
 
Укладання лінолеуму проводиться двома основними методами - з гарячим зварюванням швів і з холодним зварюванням швів.
 
Гаряча зварка передбачає наступні операції. У місці стику лінолеуму проробляється V-образна канавка спеціальним ножем. Після цього, за допомогою спеціального монтажного фену канавка заплавляются спеціальним шнуром з ПВХ, який розплавляється в фені до потрібної температури і заповнює простір канавки.  
Шнуру дають охолодитися протягом однієї години, після чого підрізають ножем-півмісяцем до рівня підлоги.
 
Холодне зварювання передбачає проклейку стиків лінолеуму спеціальним контактним клеєм, який надійно склеює стики і не дає бруду проникати в простір між листами лінолеуму.
 
Після укладання, лінолеум можна використовувати за прямим призначенням вже через 24 години - цей термін потрібен для остаточного підсихання клею.
 

Товари беруть участь в огляді

Клей Forbo 425 Euroflex Standard