Оздоблення підлоги на балконі: вибір матеріалів, методи обробки
- Головна /
- Блог /
- Дерев'яні покриття /
- Оздоблення підлоги на балконі: вибір матеріалів, методи обробки
Оздоблення підлоги на балконі має свої особливості, тому що навіть незважаючи на якісне скління, він піддається несприятливому впливу навколишнього середовища. Необхідність обробки підлоги на балконі обумовлена також прагненням власників перетворити це приміщення в додаткову невелику кімнату, яка в теплий сезон може бути використана в якості міні-кабінету, затишній зони відпочинку і навіть спальні. Крім того, акуратно змонтований настил істотно полегшує догляд. Перше, з чим слід визначитися - вид матеріалу.
Варіанти обробки
Ринок будівельних товарів сьогодні дозволяє втілити самі нетривіальні дизайнерські ідеї! Рішення, яке стосується вибору матеріалу покриття, залежить від того, засклена ваша лоджія чи ні, а також від цілей використання. Настил на балконі може бути виконаний з:
- паркетної дошки;
- ПВХ плитки;
- ламінату;
- плитки з кераміки;
- терасної дошки;
- лінолеуму ПВХ;
- нерідко використовуються і наливні підлоги.
Ідеальним рішенням для балконів, які поєднані з вітальнею, є паркетна дошка. Незважаючи на те, що ламелі погано переносять вологу і можуть монтуватися лише на засклених лоджіях, їх декоративність, екологічність, можливість використання з «теплою підлогою» - досить вагомі аргументи на користь цього матеріалу. Все вищесказане відноситься і до ламінату. За співвідношенням експлуатаційних характеристик і прийнятною вартістю - це один з найоптимальніших варіантів.
Термо- і водостійку керамічну плитку вибирають як для закритих, так і для відкритих балконів. Варто придивитися до виробів з антиковзаючим якостями (з рельєфною або з шорсткою поверхнею). Це гігієнічне, просте у догляді покриття зберігає свій бездоганний вигляд протягом тривалого часу. Міцність, естетичність і довговічність стають для власників вирішальними факторами при виборі матеріалу для облаштування підлоги на балконі.
Що стосується бюджетних рішень, це, звичайно, лінолеум. Він привертає можливістю багатого вибору візерунків, кольорів, а також відмінними звуко- і теплоізоляційними властивостями. Для балконів підійде не будь-який його вид, а зносостійкий гетерогенний, який прослужить не одне десятиліття. Стійкість до підвищеної вологості і температурних коливань вінілову плитку можна купувати для не засклених балконів.
Методи обробки
Незалежно від типу фінішного покриття підготовчі роботи - обов'язковий етап. Після очищення бетону від пилу, сміття, усунення опуклостей, тріщин та інших дефектів укладають шар ізолюючого матеріалу (наприклад, пенофола), що дозволяє ефективно зберігати тепло. Наступна стадія - монтаж дерев'яних лаг. Їх встановлюють на відстані, що не перевищує 50-ти см. Фахівці рекомендують заповнювати простір між дерев'яними брусками утеплювачем.
Як чорнової підлоги найчастіше використовуються листи вологостійкої фанери. До лагам їх фіксують за допомогою саморізів. Завершальний етап - монтаж обраного покриття та оформлення плінтусами. Обробка підлоги на балконі істотно підвищує комфортність його експлуатації, надає приміщенню індивідуальність, естетичний вигляд.